hír
Március 18. és 26. között Budapesten az Észt Hét keretében filmeken, könyveken és zenén keresztül ismerkedhetünk az észt kultúrával. Idén a…
továbbhír
Március 17. és április 25. között tizenötödik alkalommal kerül sorra a kortárs észt kultúrából ízelítőt adó programsorozat, az Észt Hét. Idén öt…
továbbhír
Nemcsak drámákból, hanem az elmúlt egy év észt animációs - és dokumentumfilmes terméséből is válogat az idei Észt Hét. A legfrissebb alkotásoknak a…
továbbhír
A távmozik első vendégfesztiválja az Észt Intézet kulturális programsorozata – Észtországban a digitális innováció a kultúra szerves része, így…
továbbhír
Észt filmek, irodalom, zene, konyhaművészet, nyelv és kiállítás – március 14-én észt nyelvleckével kezdődött a 12. Észt Hét, mely április 8-ig…
továbbhír
Lehetséges-e túljárni a Pestis eszén? Beveszi-e az Arvo Pärtre emlékeztető, szórakozott zeneszerző az extasy tablettát? Mi kel ahhoz, hogy az ember…
továbbmagazin
A 2007-ben Észt Filmnapok néven indult rendezvénysorozat tavaly óta Észt Hét néven fut, és az északi ország kulturális életébe enged bepillantást…
továbbhír
A Márió a varázsló, a Letűnt világ, és a Pánik is elismeréssel távozott a texasi Houstonból, New York államban vetítik a Tablót, a Pánikot a…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié