hír
Március 18. és 26. között Budapesten az Észt Hét keretében filmeken, könyveken és zenén keresztül ismerkedhetünk az észt kultúrával. Idén a…
továbbhír
Március 17. és április 25. között tizenötödik alkalommal kerül sorra a kortárs észt kultúrából ízelítőt adó programsorozat, az Észt Hét. Idén öt…
továbbhír
Nemcsak drámákból, hanem az elmúlt egy év észt animációs - és dokumentumfilmes terméséből is válogat az idei Észt Hét. A legfrissebb alkotásoknak a…
továbbhír
A távmozik első vendégfesztiválja az Észt Intézet kulturális programsorozata – Észtországban a digitális innováció a kultúra szerves része, így…
továbbhír
Észt filmek, irodalom, zene, konyhaművészet, nyelv és kiállítás – március 14-én észt nyelvleckével kezdődött a 12. Észt Hét, mely április 8-ig…
továbbhír
Lehetséges-e túljárni a Pestis eszén? Beveszi-e az Arvo Pärtre emlékeztető, szórakozott zeneszerző az extasy tablettát? Mi kel ahhoz, hogy az ember…
továbbmagazin
A 2007-ben Észt Filmnapok néven indult rendezvénysorozat tavaly óta Észt Hét néven fut, és az északi ország kulturális életébe enged bepillantást…
továbbhír
A Márió a varázsló, a Letűnt világ, és a Pánik is elismeréssel távozott a texasi Houstonból, New York államban vetítik a Tablót, a Pánikot a…
továbbFriss
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Két magyar dokumentumfilmtervet díjaztak Zágrábban
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Premier előtti vetítésekkel érkezik az új magyar családi film
Cannes-i nagydíjassal folytatódik januárban a Mozinet Filmnapok
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié